Sparing
Sparing129.01.2009 - Mecz kontrolny
Okęcie Warszawa - Narew Ostrołęka 1:4  (0:2)

Bramki: Kowalski Konrad 62  -  Kabala 2, Kaliszewski, Pyskło

Nie minęła jeszcze 2. minuta gry, a nasi mieli okazję do strzelenia gola. A.Eibl strzelał, ale niestety w poprzeczkę. Później do głosu doszła Narew. W 10. min, po wymianie podań zawodnik Narwi znalazł się w dogodnej sytuacji i strzałem nad bramkarzem zdobył pierwszą bramkę dla gości. Było 0:1. W 14 min. Okęcie miało szansę na strzelenie gola. Niestety A.Wiercioch trafił w słupek. Do 35 min. Ostrołęka mocno naciskała. Można by powiedzieć, że nie wychodziliśmy z własnej połówki. W tej właśnie minucie (35) zawodnik gości popisał się rajdem prawą stroną, dośrodkował na 16-kę, gdzie stał samotnie pomocnik Narwi (nie wrócił za nim Rudnicki) - było 0:2. Jeszcze raz Narew zagroziła nam w 42 min. Znowu z lewej strony była zbyt duża "dziura". Uderzał napastnik gości, ale przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości. Nie minęło 7. minut gry i zrobiło się 0:3. Silny strzał z 20 metrów odbił nasz bramkarz, ale dobitka była celna. W 58 min. R.Grzelak popełnia kiks i po strzale G. Wędzyńskiego nasz bramkarz popisał się pewną obroną. Cztery minuty później, tj. w 62 min. piłkę przechwytuje M. Jeliński, podaje do K. Kowalskiego i ten ładnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Jest 1:3. W 65 min. G. Wędzyński, znany z występów w I-lidze schodzi z boiska. Przez następne 20 min nic ciekawego się nie działo na boisku. Lekką przewagę posiadała Narew. Nasi zawodnicy w II połowie meczu spisywali się lepiej, lecz widać było jeszcze zbyt małe zgranie zespołu. Pod koniec meczu K. Smoliński odebrał piłkę, podciągnął na 16 m. jednak jego strzał był niecelny. W tej samej minucie (89) kiedy wydawało by się, że takim wynikiem zakończy się spotkanie, K. Figaszewski stracił piłkę. Z bliskiej odległości napastnik Narwii pokonał naszego bramkarza i tym samym ustalił wynik meczu na 1:4.

Po meczu trener Jacek Cyzio ocenił sparing pozytywnie: "nasi zawodnicy ambitnie
walczyli, kilku z nich grało na przyzwoitym poziomie, inni muszą jeszcze mocniej potrenować. Potrzeba nam ogrania. Mamy w planach 2 mecze sparingowe.Po nich będzie można coś więcej powiedzieć o sile zespołu".

Skład Okęcia: Zakrzewski Tomasz - Smoliński Karol (45. Pieciuk Mariusz), Figaszewski
Krzysztof, Stańczykowski Rafał (57. Krawczyk Maciej), Grzelak Rafał - Wojtczak Paweł (45. Kulesza Tomasz), Czachowski Damian, Wiercioch Adrian (45. Kowalski Konrad), Rudnicki Kamil (45. Jeliński Michał) - Eibl Aleksander (45. Krakowiak Michał), Wrzesiński Sebastian